Mise Water4All do Vietnamu

18. září 2023

Ve dnech 6. a 7. září jsme se jako součást projektu Water4All – Partnership zúčastnili konference Hydropower Asia 2023 pořádané magazínem Power Line, která se konala v Hanoji ve Vietnamu. Hlavním zaměřením konference bylo představení plánů a perspektiv zemí v oblasti vodní energetiky, včetně Laosu (Ministerstvo energetiky a dolů), Vietnamu (Deloitte), Malajsie (Tenaga Nasional Berhad), Indonésie (PLN Indonesia Power), Filipín (Ministerstvo energetiky Filipín), Indie (NHPC Limited) a Bangladéše (BANGLADESH POWER DEVELOPMENT BOARD). Na této konferenci jsme měli příležitost prezentovat partnerství Water4All a představit možnosti společných výzkumných a vývojových projektů s asijskými zeměmi.

V dalších dnech naší mise do Vietnamu jsme měli příležitost setkat se s paní Bui Viet Hien z Oddělení pro změnu klimatu a snižování rizika katastrof při UNDP, se kterou jsme diskutovali o aktuální rozvojové programy ve vodě ve Vietnamu a v povodí řeky Mekong, které jsou řízeny UNDP. Po naší návštěvě pan Le Quang Tuan z katedry vědy, technologie a mezinárodní spolupráce na univerzitě Thuyloi vyjádřil svůj zájem o spolupráci s partnerstvím Water4All v oblasti vodních výzkumných a vývojových aktivit a představil priority Vietnamu v těchto oblastech. V úterý 12. září jsme se připojili k Delegaci Ministerstva životního prostředí ČR vedené ministrem Petrem Hladíkem, a společně s nimi jsme měli příležitost představit naše partnerství Delegaci Evropské unie ve Vietnamu a jejímu velvyslanci Julienu Guerrierovi. Na závěr naší mise jsme se zúčastnili Podnikatelského fóra k českým environmentálním technologiím pořádaným Hospodářskou komorou ČR.

CREA Hydro&Energy, z.s.

Traubova 1546/6, 602 00 Brno  •  tel.: +420 773 789 264   •   fax: +420 545 216 784  •  datová schránka: k6cwfwe  •  e-mail: crea@creacz.com   •   www.creacz.com